facebook-sahte-hesap-anlamaFacebook’ta Sahte Hesap Nasıl Anlaşılır?

Sosyal medyada gerçek olduğu kadar fake (sahte) hesap açan insanlarda var. Bu kişilerin amaçları olarak; dolandırıcılık, insanları kandırmak vs. gibi sebeplerden oluşuyor.

İşte bugun sizlere facebookta açılan sahte hesapların nasıl sahte olduğunu anlamanız için birkaç ipucu vereceğiz.

  1. Eski görünüm: Söz konusu Facebook sayfası hala zaman tüneli öncesi görünüme sahipse, bu onun sahte olduğunun bir işareti olabilir.
  2. Diğer bir durum cinsel içerikli fotoğraf, video ve yazı paylaşımı yapan kişilerdir. Bu sahte hesapla çoğu kişileri tuzaklarına düşürebiliyorlar.
  3. Birçok sahte hesap çok sayıda fotoğraf yüklemiyor. bu fotoğraflar, farklı kişilere ait olabiliyor.
  4. Tipik olarak 3-4 fotoğrafa sahip olan vehesaptaki kişinin yaşı, bitirdiği okullar ve çalıştığı yer arasındaki uyumsuzluklar, size onun sahte olup olmadığı hakkında bir fikir verebilir.
  5. Duvarlarında bulacağınız şey, genellikle beğendikleri şeyler ve yeni arkadaşlıklarıdır. Bu hesaplarda kişisel güncellemeler görmeyi pek ummayın. Erkek kullanıcılar duvara birçok yazı yazmış olabilirler, ancak bunların cevapsız kaldığını göreceksiniz.
  6. Size facebookta arkadaşlık teklif edeni eğer tanımıyorsanız kesinlikle kabul etmeyin.Facebook hesaplarında, zaman zaman anlamsız yazılar görseniz dahi, cevap verilip yorum yapılmadığını görebilirsiniz…

    Peki siz facebook hesabının sahte olup olmadığını nasıl anlarsınız? Yorumlarla cevaplarınızı iletebilirsiniz.

Facebook’ta Sahte Hesap Nasıl Anlaşılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir