facebookta-videoasil-paylasilirGünümüz sosyal medyasında video izleme denilince aklımıza gelen tek site kuşkusuz youtubedir. Ayrıca sosyal medya denilince aklımıza gelen ilk site facebooktur. Bu iki site birbirine dolaylı olarak bağlıdır ve birbirlerini sıkça kullanmaktadır.

Youtubede izlediğiniz videoları facebookta paylaşmakda bunlardan birisi. Youtubede bir video izlediniz hoşunuza gitti ve bu youtube videosunu facebook kanalınızda , profil sayfanızda, duvarınızda, sayfanızda paylaşmak istiyorsunuz değilmi?

İşte bugün sizlere youtubedeki herhangi bir videoyu facebookta nasıl paylaşacağınızı adım adım anlatmaya gayret edeceğiz. Lafı uzatmadan youtubedeki videoların facebookta nasıl paylaşacağınıza geçelim.

 1. Öncelikle youtubede paylaşmak istediğiniz videoyu açıyoruz. Ve aşağıdaki resimdeki gibi açık renkle gösterdiğimiz bölümdeki adresin tamamını seçip sağ tık kopyala diyerek alıyoruz.

  youtube-videolarınfacebookta-paylasmak

  facebookta-video-paylasma

 2. Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra facebook hesabımıza dönüyoruz ve bu videomuzu paylaşmak istediğimiz yere gidip, kopyaladığımız linki sağ tık yapıştır diyerek yapıştırıyoruz.

  video-yapistir

 3. Yapıştırdıktan sonra videomuz yüklenecek ve 1-2 saniye sonra aşağıdaki gibi videomuzdan bir kare ve baslığı gözükecek.
  facebook-video-paylasma
 4. İşlemimiz bu kadar olmakla beraber, paylaş tuşuna basarak youtubedeki videoyu facebookunuzda paylaşabilirsiniz.

Youtubedeki videoları facebookumda nasıl paylaşırım diyenlere hazırladığımız konumuz bu şekildeydi.

Faydalı olması dileğiyle..

Facebookta youtube videosu nasıl paylaşılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir