faceookun-geliri-ne-kadarFacebook’un Geliri Ne Kadar ?

En çok merak edilen sorular arasında sıralamaya girmeyi başarmış sorulardan birisi de ; Facebook‘un Geliri Ne Kadar ? Aynı dönemde mobil reklamlar sayesinde gelirinin de yüzde 72 artarak 2.5 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

Firmanın Ocak-Mart dönemindeki mobil reklam gelirleri toplam gelirin yüzde 59’unu oluşturdu, bu oran geçen yıl yüzde 30 seviyesinde kalmıştı. Ama son yıla bakıldığında baya bir artış izlenmiştir.

Facebook’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mark Zuckerberg yazılı açıklamasında “Facebook’un ekonomisi güçlü ve büyüyor. Bu çeyrek 2014’e iyi bir başlangıç oldu” dedi ve şöyle devam etti:

“Geleceğe dair uzun vadeli bazı hedefler koyduk ve bir yandan da ana ürünlerimiz ve işlerimizi geliştirip yürümesine odaklandık. Görevimiz doğrultusunda ilerlemeye devam edecek iyi bir konumda bulunuyoruz.”

Facebook, ilk çeyrekte 1.28 milyar kullanıcıya ulaştıklarını, bu rakamın 1 milyardan fazlasının da Facebook’a akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarından eriştiğini ifade etti.

Bu verilere dayanarak anlaşıldığı gibi sadece kitle artmıyor Facebook’ta kendini geliştirdiği için daha iyi yerlere yükseliyor. Bu gelişim sonucunda da facebook gelirinin her yıl bir önceki döneme kadar daha çok arttığı görülüyor.

Facebook’un Geliri Ne Kadar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir