facebook-24-saat-engeliBugun bir arkadaşın başına gelen bir sorunu sitemizde paylaşmayı düşündük. Bu sorun 24 saat facebook adresinize giriş yapamama sorunu. Bu sorunun başınıza gelmesinin nedenlerini sıralayalım öncelikle

  • Facebook adresinize birden fazla yanlış şifre ile giriş yapmanızdan dolayı 24 saat kilitlenme olarak adlandırılan bu durum söz konusu olabilir.
  • Eğer şifreniz siz yanlış girmiyorsanız başka birisi sizin yerinize facebook şifrenizi deneyerek bulma yoluna gitmiştir. Ve facebook facebookunuzun güvenilirliği açısından bi süre sonra facebook 24 saat bekleme olayını aktif etmiştir.

Bu sorunu engellemenin birkaç yolu var.

  1. Facebook e-mail adresinizin herkese açık değilde size özel görünmesini yapmalısınız.
  2. Facebooka başka bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız son girişinizden sonra sizin mail hesabınızı o bilgisayardan silmelisiniz.

Peki facebook 24 saat bekleme uyarısı almaya başladım şimdi ne yapmalıyım diyenler vardır eminim aramızda. İşte facebookda 24 saat engellemeye dair kısa bir metin buldum bunu sizlerle paylaşayım.

24 saatlik bekleme süresinde hesabınız Facebook’taki arkadaşlarınız tarafından görülebilir ancak siz hesaba erişemezsiniz. Bu güvenlik önlemi konusundaki sabrınız için size teşekkür ederiz.

 

Hesabınıza ne zaman erişebileceğinizi öğrenmek için hesabınıza giriş yapmak üzere yeni şifrenizi kullanın.

Dikkat: Eğer bu uyarıyı aldıysanız ve doğrulama yapmanız isteniyorsa doğrulama yapınız ve kesinlikle 24 saat boyunca hesabınıza kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmaya çalışmayın. Aksi halde bu 24 saatlik süre sürekli uzayacaktır..

Yani buda demek oluyor, 24 saat engelini kaldırmak için herhangi bir yol yok. Mecburen 24 saat bekleyip ardından facebookumuza gireceğiz.  Fakat 24 saat akabinde facebookunuz açılmamışsa facebook yetkililerine ulaşarak sorunumuzu bildirebiliriz.

24 saat Kilitlenme hakkında genel bilgi için facebook yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook 24 Saat bekleme Sorunu | kaldırma işlemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir